Kiütéses győzelmet aratott Joe Biden az újabb előválasztásokon
Joe Biden már eddig is fölényesen vezetett, de most egyetlen nap alatt megduplázta az előnyét, csak idő kérdése, hogy mikor lesz hivatalosan is a volt alelnökből elnökjelölt.
Joe Biden már eddig is fölényesen vezetett, de most egyetlen nap alatt megduplázta az előnyét, csak idő kérdése, hogy mikor lesz hivatalosan is a volt alelnökből elnökjelölt.
Joe Biden a szavazatok 37,9 százalékát szerezte meg, míg Bernie Sanders vermonti szenátorra a választók 36,4 százaléka voksolt.
Az, hogy Joe Biden a demokrata elnökjelöltség megszerzésének a kapujához érkezett, több taktikus és korai visszalépésnek köszönhető, amivel összpontosították számára a mérsékeltek szavazatait a balszárnyat képviselő Bernie Sandersszel szemben. Az egyik, saját esélyeit önként feladó aspiráns Pete Buttigieg, aki máris történelmet írt azzal, hogy meleg politikusként komoly pályázónak bizonyult.
Továbbra is fej-fej mellett haladnak Bernie Sandersszel, de az elemzők az egykori alelnök győzelmét várják.
Tovább növelte az előnyét Joe Biden az elnökjelöltségért folyó küzdelemben, és azok az államok, ahol őt mérték sokkal erősebbnek, csak most következnek.
Már a megelőző visszalépésekkel megrostálta a szuperkedd a demokrata elnökjelöltek versenyét, aztán maga a szavazás kétszereplősre szűkítette a mezőnyt. A taroló Joe Biden a mérsékeltek, a vele tartó Bernie Sanders a progresszívek bajnoka lett. Elizabeth Warren még a saját államában sem tudott nyerni, Michael Bloomberg pedig élete legrosszabb befektetésével csődölt be.
Amerikai Szamoán viszont inkább Michael Bloombergben bíznak.
Amy Klobuchar várhatóan Joe Bident támogatja.
A Szuperkedd előtt visszalépett az elnökjelölti küzdelemtől az amerikai Demokrata Párt ígéretesen induló jelöltje, Pete Buttigieg.
Dél-Karolinában Joe Biden győzött, Tom Steyer kiszáll a küzdelemből.
Mégpedig a demokratáké, akik az amerikai elnök szerint politikát csinálnak a járványból.
Rágalmazás miatt indítanak pert a lap ellen – jelentette be szerdán este Jenna Ellis, a kampánycsapat jogi tanácsadója.
Az amerikai média kedvence Amy Klobuchar minnesotai szenátor, aki a mérsékelt demokraták egyik reménységévé vált az elnökjelöltségért folyó előválasztási küzdelemben. A jogásznő eddig minden választást megnyert, amin indult, most azonban sokkal nehezebb dolga lesz.
"Az én üzenetem Putyinnak világos: maradjon távol az amerikai választásoktól" - fogalmazott a vermonti szenátor.
A közösségi média oldal szerint túl messzire mentek.
A magyar származású milliárdos, Soros György nyílt levélben kéri, hogy távolítsák el a Facebook éléről az oldal alapítóját, Mark Zuckerberget és Sheryl Sandberget, a szolgáltatás operatív igazgatóját. Soros szerint a Facebook Donald Trump újraválasztásán munkálkodik.
Sűrű év lesz ez az amerikai politikában. Miben bizakodhat Donald Trump és miben bízhatnak a demokraták? Ez a Fülke, a hvg.hu podcastja.
Jó napjai vannak Donald Trumpnak. A szenátus ma felmenti az alkotmányos vádak alól, tegnap elmondta kampánybeszéddé fazonírozott évértékelőjét, hétfőn pedig a demokraták káoszba fullasztották az első elnökjelölt-választásukat.
Egy ideig úgy tűnt, hogy Mark Zuckerberg elindul az Egyesült Államok elnöki székéért. Bár a kampány elkezdődött, a Facebook alapító-vezérigazgatója sehol.